2-DSC01101
Do produkcji przędzy wykorzystujemy słynące z precyzji niemieckie maszyny. Gotowa nić powinna spełniać wszystkie normy także pod względem wytrzymałości, co przełoży się na najwyższą jakość tkaniny, którą później zostanie obity mebel.
3-DSC01073
Uprzednio przygotowaną białą przędzę zabarwia się w specjalnie przeznaczonych do tego celu kotłach. Można również materiał w całości zafarbować na potrzebny kolor.
4-DSC01079
Pracownicy laboratorium utrzymują właściwą formułę i pilnują, żeby różnica temperatur w pomieszczeniu lub zachwianie proporcji użytego barwnika nie spowodowały znaczących zmian w kolorze. Istotną kwestię stanowi utrwalanie barwy przy pomocy chemicznego utrwalacza.
5-DSC01083
Jakość przędzy jest wnikliwie sprawdzana pod kątem przyjmowania koloru (farbowania). W tym celu wykorzystuje się specjalistyczne oświetlenie. Dzięki temu każda kolejna wyprodukowana partia materiału, nie odbiega kolorystycznie od poprzedniej. Tkanina nie może być również podatna na przebarwienia spowodowane nadmiernym działaniem promieniowania słonecznego.